Prezent dla niemowlaka – sprawdzone pomysŁy!

najlepszy prezent dla niemowlaka

Prezent dla niemowlaka to nie lada wyzwanie dla wielu znajomych i rodziny takiego malucha! Jeśli sami jesteśmy rodzicami to jeszcze pół biedy – mamy choć trochę pojęcia co się sprawdzi, a co niekoniecznie, ale dla wszystkich nie dzieciatych to pewnie jedno z najtrudniejszych zadań z jakim muszą się w życiu zmierzyć:-) Nikt przecież nie chce dać upominku, który się nie spodoba, lub który będzie piątym z kolei takim samym produktem… Dlatego ja zawsze stawiam na pomysł a nie cenę, a jeśli nie jestem czegoś pewna to najzwyczajniej w świecie wypytuję świeżych rodziców czy daną rzecz już mają lub czy będą z niej ewentualnie zadowoleni. Wszystkie poniższe propozycje na prezent dla niemowlaka są… z życia wzięte – to rzeczy, które Milla albo dostała, albo sami je kupiliśmy – wszystkie sprawdzają się świetnie i z każdego wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Oto moje propozycje i sprawdzone pomysły – korzystajcie do woli!:-)

prezent dla niemowlaka


Książka/album dziecka

To prezent ponadczasowy, dzięki któremu rodzice będą mogli utrwalić najpiękniejsze chwile z życia dziecka. W takim albumie są strony odpowiednio przygotowane na dokumentowanie każdego ważnego momentu: pierwszy uśmiech, ząbek, słowa. Jest w nim mnóstwo miejsca na fotografie, zapiski, liczne kieszonki na przykład na pierwszy ząbek lub kosmyki włosów. Po latach taki prezent będzie wzruszającą pamiątką dla całej rodziny, a w szczególności dla dziecka. Nasz album Milka dostała od mojej koleżanki z pracy, oprócz zdjęć trzymamy w nim małe ‚pamiątki’ typu zdjęcie z pierwszego USG, opaska na nóżkę ze szpitala, itp.

prezent dla niemowlaka


Pudełko na skarby

To gadżet, który tak jakoś wyszedł sam ‚w praniu’. Po narodzinach Milki miałam tyle kartek z gratulacjami, że musiałam znaleźć fajne miejsce na ich przechowywanie i pomyślałam, że przepiękne pudło, które do tej pory stało puste, świetnie się do tego nada! Jest bardzo dziewczęce i ma formę małej walizeczki – strzał w dziesiątkę! Trzymamy w nim również kartki urodzinowe, pierwsze laurki i rysunki – wszystkie najcenniejsze pamiątki. Jak Milka podrośnie takie pudło będzie skarbnicą wspomnień! Sama bym chciała takie mieć ze swojego dzieciństwa. To taki prezent dla niemowlaka level master:)

prezent dla niemowlaka

prezent dla niemowlaka


Album na zdjęcia

To prezent od jednej z cioć – jeden z najbardziej trafionych! Teraz, w dobie zdjęć cyfrowych, taki prezent to… świetna motywacja dla rodziców, żeby wreszcie zaczęli zdjęcia drukować! Zdjęcia na komputerze nigdy nie zastąpią tych drukowanych, a przeglądanie takiego albumu wypełnionego po brzegi fotografiami naszego malucha to najlepsza terapia na zły humor! Gdyby nie ten upominek, wydrukowanych zdjęć mielibyśmy pewnie 10 razy mniej.

prezent dla niemowlaka


Ramka z… pierwszym zdjęciem dzieciątka

To prezent, którego wprawdzie nie dostaliśmy, ale ja sama kupiłam taki dla znajomych, do których wybieramy się w przyszłym tygodniu. Z własnego (i znajomych!) doświadczenia wiem, że te pierwsze fotki malucha, które robimy zaraz po narodzinach, i które rozsyłamy wszystkim bliskim, nigdy nie są drukowane, tylko tak jakoś… trochę zapominane. Według mnie to kategoryczny:) błąd! No bo to przecież jedna z najszczęśliwszych chwil dla całej rodziny – kilka godzin po narodzinach. Dlatego takie zdjęcie – wydrukowane i włożone do pięknej ramki wydaję mi się słodkim upominkiem. Z biegiem czasu, rodzice mogą przecież wymienić fotografię i prezent taki może służyć bardzo długo.

prezent dla niemowlaka


Literki z imieniem na drzwi/na ścianę

Takie literki Milla dostała od mojej bardzo dobrej koleżanki i świetnie sprawdziły się one na drzwiach do jej pokoiku. Te nasze mają specjalne ‚rzepy’ do mocowania do różnych powierzchni. Uważam, że to bardzo oryginalny prezent, który nie dość, że cieszy oko to jest też praktyczny. Jeśli nie jesteś pewna co do kolorystyki lub rodzaju literek – po prostu podpytaj rodziców! Fajną alternatywą są też literki materiałowe, które można na przykład powiesić nad łożeczkiem.

prezent-dla-niemowlaka-literki


Skarbonka

Tę świnkę kupiliśmy… kilka dni po tym, jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży:) Za każdym razem, gdy mieliśmy gości, żartowałam, że muszą wrzucić do niej choćby najmniejszą kwotę – dzięki temu, kiedy Milka przyszła na świat mieliśmy dla niej pokaźną sumkę (szczęściara haha). Z tego co pamiętam kupiliśmy za to po jakimś czasie pierwszą kołderkę dla małej. Niczyja kieszeń na tym nie ucierpiała, a koniec końców udało nam się uzbierać na fajny i wartościowy ‚zbiorczy’ prezent. Teraz do skarbonki Milla wrzuca wszystkie nasze zaskórniaki – na co oszczędza niestety jeszcze nie wiemy:) Opróćz świnek jest na rynku mnóstwo innych wzorów – oprócz praktycznego wykorzystania – to też świetna dekoracja w pokoiku każdego malucha.

prezent dla niemowlaka


Pamiętnik do wpisywania się dla gości

Która z Was miała w dzieciństwie pamiętnik – taki, do którego wpisywały Wam się dzieciaki, nauczyciele, rodzina, z różnymi wierszykami, a nawet sekretami? U mnie w szkole było to bardzo popularne i chwała za to – mój pamiętnik to jedna z najwspanialszych pamiątek z moich lat młodości. Za każdym razem kiedy go przeglądam wracają wspaniałe wspomnienia i łezka kręci się w oku. Dlatego taki gadżet kupiłam też naszej córeczce – każdy kto nas odwiedza ma obowiązek się wpisać. Po wielu latach, będzie pamiątka jak znalazł. Mała rzecz, a cieszy!

prezent dla niemowlaka


Zestaw do odciśnięcia stópek i rączek

To kolejna propozycja na prezent dla niemowlaka – totalny hit! Trwa to naprawdę chwilę, a takie odciski to przesłodka pamiątka. My nasz zestaw wykorzystaliśmy jak Milla miała 5 miesięcy, ale można to zrobić właściwie na każdym etapie życia dziecka (chociaż odradzam chyba czekanie do wieku nastoletniego haha). Gotowe odbicia można potem włożyć w ramkę i albo schować do pudełka skarbów, albo postawić ‚na widoku’ żeby cieszyły oko.

prezent dla niemowlaka


Moje powyższe propozycje na prezent dla niemowlaka to tylko podpowiedzi. Jestem pewna, że rodzice malucha ucieszą się z każdego, nawet najmniejszego drobiazgu, ale wydaję mi się, że takie prezenty z pomysłem, które będą po jakimś czasie świetną pamiątką, są najlepsze. Jeśli żadna z powyższych rzeczy nie przypadła Ci do gustu to… kup pieluchy! Ich nigdy nie jest za wiele, szczególnie w pierwszym miesiącu:)

 

 

4 comments
  • Lila

    Jejuuuu to pudełko na skarby jest takie piekne! Gdzie je kupiłaś jeśli mogę wiedzieć? To nie na prezent, tylko dla mojej osobistej córeczki:)

    • Mój Szymon mi kiedyś kupił na urodziny – na moje skarby:) W TkMaxie – jakieś 4 lata temu haha, ale na pewno mają podobne nadal. Powodzenia w szukaniu i buziaki dla Ciebie i córeczki:)

  • Madzia

    My też dostaliśmy taki zestaw z gliny do odbijania stópek. Niestety całkiem o tym zapomniałam i zrobiliśmy t z synkiem dopiero jak miał roczek – śmiesznie wyglądają takie ‚wielkie stopy':)))

    • Haha, Madzia już sobie wyobrażam jak ‚bardzo’ chciał Twój Mały współpracować podczas tego odbijania:)