Kuchnia w stylu angielskim… z nowoczesnym akcentem!

kuchnia w stylu angielskim

Po pierwsze ogromne dzięki za wszystkie Wasze rady w komentarzach i wiadomościach, na temat wstępnego projektu naszej kuchni… teraz mamy w głowach zupełny kocioł!:) Nie zdawałam sobie sprawy, że projektując kuchnię trzeba brać pod uwagę aż tyle aspektów – zdecydowanie musimy rozważyć kilka Waszych propozycji! Finalny projekt musimy poprawić i zaakceptować do końca tego tygodnia, więc decyzji do podjęcia mamy jakieś sto pięćdziesiąt! Podoba nam się chyba zbyt wiele rzeczy, a jednocześnie nie chcemy żeby w tym wnętrzu było za dużo elementów ozdobnych. Dziś chciałam się podzielić projektami kilkunastu kuchni, które absolutnie skradły moje serce. Kuchnia w stylu angielskim z nowoczesnym akcentem to jest to, co najbardziej nam odpowiada. Szafki z jasnymi frontami, marmurowe lub drewniane blaty, stylowe uchwyty, a wszystko to z nowoczesnymi detalami – to właśnie kierunek, w którym chcemy pójść urządzając naszą kuchnię. Zdjęcia poniżej różnią się od siebie wieloma szczegółami, niby wszystkie kuchnie są w podobnym stylu, a jednak każda z nich wyróżnia się czymś szczególnym!


Kuchnia w stylu angielskim, ze złotymi elementami…


kuchnia w angielskim stylu

kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim


Kuchnia w stylu angielskim, z elementami srebrnymi…


kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim


Kuchnia w stylu angielskim, w wydaniu country…


kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim

kuchnia w stylu angielskim

  styl-w-kuchni-angielski

kuchnia w stylu angielskim


Czy któryś z tych projektów spodobał Ci się w szczególności? Ja, gdybym tylko mogła, zrobiłabym kompletny misz-masz wszystkich tych zdjęć… ciekawe co by mi wtedy wyszło:) Połączenie funkcjonalności kuchni z pięknym designem to wcale nie taka prosta sprawa… wszystkim projektantom wnętrz chylę czoła i… serdecznie współczuję:) Te wszystkie wybory i decyzję, które musimy podjąć spędzają mi sen z powiek (dosłownie!) i już nie mogę się doczekać, aż nasze królestwo będzie w pełni gotowe. Pocieszam się faktem, że jeśli na przykład złote uchwyty meblowe po jakimś czasie przestaną nam się podobać, to w każdej chwili można będzie je zamienić na inny kolor. Najważniejszym krokiem jest wybór rozłożenia mebli i sprzętów… a reszta pójdzie pewnie z górki (hahah… oby).


Wszystkie zdjęcia pochodzą z pinterest.com.

7 comments
 • Agnieszka Paweł Kowalczyk

  Drugie i czwarte zdjęcie kuchni w stylu angielskim z elementami srebrnymi przemawia do mnie najmocniej :-) wszystkie są piękne, ale bałabym się na dłuższą metę wielu przedmiotów na odkrytych półkach, bo choć nadają one przytulności i w pewnym sensie takiego udomowienia katalogowej kuchni to są uciążliwe w codziennym użytkowaniu- jeśli się każdego dnia intensywnie gotuje :D para powoduje większe osadzanie się kurzu.. takiego tłustszego kurzu i ja u siebie non stop wycieram takie właśnie odkryte półeczki z różnymi słojami itp. (już nie mówię ile razy wycieram właśnie same przyprawniki, słoiczki, kubeczki itd., które są na odkrytej powierzchni. Na pierwszym wskazanym przeze mnie zdjęciu najmocniej ujęły mnie uchwyty i kolorystycznie wszystko tworzy bardzo spójną całość.. jak dla mnie bomba !! :-)

  • Wow, Agnieszka, ale długi i wyczerpujący komentarz – dzięki bardzo:))) Mnie wszystkie te zdjęcia w jakiś sposób zachwyciły – szkoda, że nie można z nich zrobić takiego mixsz-maszu:) Też uważam, że otwarte półki w kuchni nie są zbyt praktyczne – my będziemy mieć dwie takie półki – po lewej stronie od zlewu, bo niestety ten kawałek ściany jest za wąski na najmniejszą chociażby szafkę. Po prostu postawię tam jak najmniej bibelotów:))

 • Zosia

  Do mnie zupełnie nie przemawiają panele, parkiety i inne okołodrewniane dolne elementy kuchni, więc wszystkie te odpadają. A reszta jest chyba równie cudna, choć sama mam słabość do szarych mebli :)

  • Mi też się bardzo podobają szare szafki kuchenne, ale nic szczególnego w tym odcieniu (i w naszych widełkach cenowych przede wszystkim hahaha) nie mogliśmy znależć:) Podłoga i dodatki będą trochę szare – więc jakoś damy radę:))

 • Kamilka

  Ja jestem zachwycona drugim zdjęciem od góry!! W ogóle kuchnia w stylu angielskim (tylko bardziej takim country, mniej nowoczesnym) to moje wielkie marzenie – muszę poczekać jakiś rok, aż zbudujemy dom:)

  • ale zazdroszczę wszystkim (tak pozytywnie), którzy budują dom i mogą zdecydować o wymiarach, rozkładzie pokoi itp, itd. W Anglii zakup ziemi jest bardzooooooo drogi i nikt oprócz bardzo bogatych ludzi tego nie robi…

 • Metalowe klatki i wielkie okna a do tego klasyczne meble. Świetne połączenie. To nie steam punk, ale i tak mi się w ten sposób kojarzy ;) nowoczesność i klasyka.