Finalny projekt kuchni

projekt kuchni

Tadammmm! Proszę bardzo – oto finalny projekt kuchni, wszystko już dawno zamówione, i właściwie nie ma odwrotu. Ufff… kamień spadł mi z serca, bo tylu ważnych decyzji naraz to już dawno nie musiałam podejmować:) Pierwszy projekt kuchni pokazywałam na blogu ponad miesiąc temu W TYM WPISIE, ale po wszystkich komentarzach i radach od Was (jeszcze raz pięknie za nie dziękuję <3 ) zdecydowaliśmy się na kilka zmian. Kolejny raz przekonałam się, że człowiek uczy się całe życie –  teraz wiem, że projektowanie kuchni to wcale nie taka prosta sprawa, jak mi się kiedyś wydawało.

projekt kuchni


Finalny projekt kuchni – CO SIĘ ZMIENIŁO


Co zmieniło się w naszym projekcie kuchni? Przede wszystkim – wysokość szafek. Zdecydowaliśmy się na mix dwóch rodzajów frontów, bo ten główny z podłużnymi paskami niestety nie ma opcji szafek pod sam sufit. Zatem, długie szafki nad kuchenką, oraz sekcja z lodówką, piekarnikami i cargo będą miały gładkie fronty. Kolejną sporą zmianą jest… marmurowy blat, zamiast drewnianego. Doszliśmy do wniosku, że drewniany za bardzo ‚odstawał’ od całości wnętrza, a ten jasny będzie po prostu lepiej pasował i da nam większe pole do popisu jeśli chodzi o dodatki. Zamiast wielkiego i trochę nieustawnego okapu, zdecydowaliśmy się na mniejszy i taki wmontowany w szafkę. Ma on niestety słabszą moc, ale uznaliśmy, że skoro kuchnia jest osobna, i mamy w niej wielkie okno, nic takiego się nie stanie. Na poniższych zdjęciach projektu kuchni tego nie widać, ale będziemy mieli biała mikrofalówkę, tak aby ładnie ‚zgrała się’ z szafkami.

projekt kuchni

projekt kuchni

projekt kuchni

projekt kuchni


Finalny projekt kuchni – dodatki


Główne detale, czyli uchwyty szafek, będą złote, a nie srebrne jak to miało być do tej pory. Złoty będzie też kran. W pustym miejscu, po prawej stronie od okna, zawiesimy dwie szafki, na której będą stały zioła, szklanki i inne bibeloty. Kilka fajnych gadżetów, pachnące świeże kwiaty i będzie cudownie! Już się nie mogę doczekać efektu końcowego, mam nadzieję, że wszystko będzie łączyło się w spójną całość!
projekt kuchni

10 comments
 • No i super, zmiany na plus!

  • Cieszę się, że mamy Twój ‚approval':)))

   • Oh maj gad, występuje chyba w roli eksperta :p a tak na poważnie – jakbyście mieli jeszcze jakieś pytania, to śmiało, piszcie :)

 • Monika Lao

  rewelacja

  • to teraz rezerwuj loty i przylatujcie nam pomagać w remoncie:))) no chyba, że masz inne plany? Na przykład wizytę u Suchego:)))

 • Agaa

  A czy nie boisz się, że te złote dodatki zodminują całą kuchnie, a potem będą niemodne?

  • Aga, my raczej nie podążamy za modą, tylko za tym co nam się podoba, ale…. jeśli nam się złote dodatki przestaną podobać w tym projekcie kuchni, to po prostu je zmienimy na coś innego:) Pozdrawiam!

 • Ola

  wg mnie, zdecydowanie lepiej prezentuje się drewniany blat. Cieplo i przytulnie.

  • Gośka

   Jestem tego samego zdania…

 • Paulina Lipińska

  Zastanów się jeszcze nad tym marmurem. Jest super tylko niestety jego wadą jest to, że przyjmuje płyny. Sos curry, kawa, wino zostają uwiecznione w kamieniu. Mamy obudowę kominka z marmuru i niestety plamy są. Drewniany blat to jeszcze większa porażka mamy z niego barek. Teraz do nowego domu znalazłam alternatywę – Granit White River. Jest jeszcze kilka białych granitów, które rysunkiem przypominają marmur carrara.
  Pozdrawiam